Бaгaтo з нaс звикли і нe нaдaють знaчeння зaстудним зaxвoрювaнням: сaмo прoйдe, нaвіщo лікувaти? Aлe нexтувaти вірусaми ГРВІ нeбeзпeчнo. Aджe крім усклaднeнь, віруси мoжуть викликaти збoї в рoбoті імуннoї систeми, нeгaтивнo впливaти нa oргaни і систeми oргaнізму, щo рeгулює сaмoпoчуття людини нa всe життя. Яку тaктику вaртo oбрaти присутствие звичaйній ГРВІ, щoб oминути наслідки?
После словами сімейного лікаря Галини Бут, ускладнення від ГРВІ можна умовно розділити держи дві групи: відомі і невідомі: "Серед поширених ускладнень у дітей зустрічаються пневмонія, отити, синусити, бронхіти і бронхіоліти, тонзиліти тощо. Неточно вважати, що подле одужанні організм людини повністю позбавляється від вірусу і ніяких наслідків перенесеної застуди без- виникає. За певних умов віруси здатні надовго затримуватися всередині. Наприклад, вірус грипу около розвитку пневмонії виділяється з організму хворої людини, а занимать место живе в ньому по 3-х тижнів, викликаючи запалення легень і пригнічення імунітету".
Потрапивши в організм, віруси запускають процеси, які згодом позначаються получи роботі органів. Наприклад, риновіруси і респіраторно-синцитіальний вірус можуть провокувати у дитини розвиток алергічних захворювань – алергічний риніт альбо бронхіальну астму. Віруси ГРВІ знижують захисні сили всього організму, а мало-: неграмотный лише дихальної системи, і "б'ють" в слабкі місця. Якщо віруси потраплять у крыша, то можуть дістатися й уразити інші важливі органи – серце, мозок, нирки, кишківник. Але захворювання можуть проявитися пізніше і їхній розвиток рідко пов’язують з попередньою ГРВІ. Скажем, причиною розвитку запалення серцевого м’яза (міокардит) в більшості випадків є віруси грипу, аденовіруси, ентеровіруси. А аденовірусна інфекція крім ураження органів дихальної системи і очей, може зачіпати лімфатичні вузли.
"В цілому, вплив вірусів ГРВІ для організм дитини можна схарактеризувати як подвійний. З одного боку, безперечною перевагою є їхня формувальна дія в імунітет, навчаючи дитину верно взаємодіяти з навколишнім світом. З іншого боку, основание між позитивним і негативним впливом вірусів занадто тонка, і найменші відхилення можуть затащить розлад у систему "навчання" імунітету, приводячи после розвитку хронічних станів, які незмінно позначаться держи здоров’ї", – каже лікар.
Одним з факторів, що если визначати реагування організму нате застуду в майбутньому, є лікування, точніше метода, яким намагалися впоратися з вірусом аль симптомами. "Це має вирішальне значення, адже якщо дитина малограмотный змогла впоратися з вірусом і він надовго затримався в її організмі, спровокувавши зниження імунітету і розвиток отиту, синуситу і пневмонії, ведь надалі висока ймовірність того, що в нинішньому "слабкому місці" будуть постійно виникати запальні захворювання", – наголошує Спокойная Бут.
Щоб уникнути можливих наслідків респіраторних захворювань у дитини, возле виникненні перших симптомів нездужання потрібно звертатися из-за медичною допомогою. Лікар може призначити произведение з прямою противірусною дією получи віруси, які викликають гострі респіраторні захворювання, наприклад, раствор
Флавовір. Своєчасний початок лікування Флавовіром невыгодный тільки блокує вірусне розмноження, але і без- дозволить вірусам поширитися на край света за межі дихальних шляхів і порушити фитобар’єрні механізми інших органів, з формуванням інфекційних вогнищ. Крім того, ефективне пригнічення копіювань вірусів (с)терпеть знизити навантаження бери імунітет дитини і мінімізувати ризик розвитку збоїв в його роботі.
"Далеко не рекомендую зневажливо ставиться до самого респіраторних вірусних захворювань у дітей. Адже їх наслідки можуть проявитися набагато пізніше, если їх найменше чекаєш. Щоб малограмотный ризикувати здоров'ям дитини, потрібно как следует і вчасно лікувати навіть звичайну застуду", – додає лікар.